Przejdź na stronę główną Wydziału  Strona główna Wydziału    Adresy i telefony na Wydziale | Sprawdź pocztę | Mapa serwisu | Pytania | Facebook | YouTube     
 
Strona główna WPiA

Strona główna Szkoły
Informacje ogólne
Program
Terminarz
Wykładowcy
Rekrutacja
Kontakt
Galeria zdjęć
Linki

English

Chicago-Kent College of Law

katalog: Szkola Prawa Amerykanskiego, zdjęcie: Logo SAL.jpgSzkoła Prawa Amerykańskiego została utworzona przez amerykańską uczelnię Chicago-Kent College of Law oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersystetu Gdańskiego w 2003 r. Pierwsze zajęcia Szkoły Prawa Amerykańskiego odbyły się w semestrze letnim roku akademickiego 2003/2004.

Szczegółowe informacje o Szkole Prawa Amerykańskiego, w tym informacje o utworzeniu Szkoły, zajęciach i programie kursu, wykładowcach, certyfikatach, zaliczeniu jako wykładkatalog: Szkola Prawa Amerykanskiego, zdjęcie: Logo Chicago Kent.gif do wyboru, studiach LL.M., rekrutacji dostępne są na poszczególnych  podstronach, w tym na stronie: INFORMACJE OGÓLNE.    

 


REKRUTACJA 2013/2014 

katalog: Szkola Prawa Amerykanskiego, zdjęcie: Plakat SAL.jpgSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i absolwentów na zajęcia w ramach XI edycji kursu prawa amerykańskiego w Szkole Prawa Amerykańskiego zorganizowanej przez amerykańską uczelnię Chicago-Kent College of Law oraz Wydział Prawa i Administracji UG. 

Zostały ostatnie wolne miejsca w Szkole Prawa Amerykańskiego. Osoby, które zapiszą się po dacie rozpoczęcia kursu uiszczają opłatę w wysokości uwzględniającej uczestnictwo w mniejszej liczbie zajęć.  

W roku akademickim 2013/2014 przewiduje się 120 godzin lekcyjnych zajęć z dziesięciu przedmiotów (siedem z nich prowadzonych jest przez tzw. native speakers), w tym zajęcia z LEGAL WRITING.

Informacje o programie kursu oraz zasadach rekrutacji umieszczane są na podstronach PROGRAM oraz REKRUTACJA.
 

 


WYDARZENIA

 

WYKŁAD OTWARTY PROF. BARTRAMA BROWNA

W dniu 8 listopada odbył się wykład otwarty prof. Bartrama Browna profesora prawa z Chicago-Kent College of Law. Wykład dotyczył międzynarodowego prawa karnego. Wykład zorganizowała Szkoła Prawa Amerykańskiego.

 

KONFERENCJA DOTYCZĄCA OCHRONY PRYWATNOŚCI

katalog: Szkola Prawa Amerykanskiego, zdjęcie: konferencja fulbrighta (zdjęcie).jpgW dniu 1 marca 2013 odbyła się w Gdańsku w budynku WPiA UG mini-konferencja pt. At the Interface:  Privacy and Human Trafficking. Protecting Privacy in the Big Data Age (program konferencji). Konferencja została zorganizowana przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Chicago-Kent College of Law w ramach tzw. Law Month. Partnerem konferencji była Szkoła Prawa Amerykańskiego. Wykłady w języku angielskim wygłosili: prof. Paul Carrier (Thomas M. Cooley Law School), prof. Bill Koprowsky (College of Charleston) oraz dr Olga Liuber. Konferencję zakończyła dyskusja na problemy prawne związane z ochroną prywatności. Moderatorami konferencji byli dr Michał Miłosz oraz dr Dominika Tykwińska - Rutkowska z Katedry Prawa Administracyjnego.

 

WYKŁADY PROFESORA R. WARNERA Z CONTRACT LAW

W dniach 23-24-25 listopada 2012 odbył się cykl wykładów z Contract Law poprowadzonych przez prof. Richarda Warnera (Director of the School of American Law, visiting foreign professor at UG). 

 

SPOTKANIE Z PROFESOREM E. HARRISEM

W dniu 8 października 2012 odbyło się spotkanie z profesorem Edwardem Harrisem z Chicago-Kent College of Law (Assistant Dean and Associate Professor for International LL.M. Programs). Profesor poprowadził prelekcję na temat zawodów prawniczych w USA oraz przekazał różnorodne informacje o studiowaniu prawa w USA, w tym o programach studiów LL.M. w Chicago-Kent College of Law dla studentów zagranicznych.

  


 
katalog: Szkola Prawa Amerykanskiego, zdjęcie: PIC Swenson 1.jpg 
 

JAK UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI ? 

Informacje o Szkole Prawa Amerykańskiego można uzyskać na niniejszej stronie internetowej Szkoły umieszczonej na serwerze Wydziału Prawa i Administracji UG - linki do poszczególnych podstron znajdują się po lewej stronie.

Wszelkie pytania można kierować na adres e-mail: adres poczty SPA

Ponadto informacji o Szkole, programie zajęć i w innych kwestiach udzielają koordynatorzy Szkoły Prawa Amerykańskiego: dr Dominika Tykwińska-Rutkowska (pokój 3021 w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG) oraz dr Michał Miłosz z Katedry Prawa Administracyjnego (pokój 3019).


 

 

 
 
 do strony głównej UG   Strona główna UG Adresy i telefony   Sprawdź pocztę   Mapa serwisu    Pytania
  
aktualizacja: 2013.11.09 20:52:23 
Copyright by
Uniwersytet Gdański
(c) 2008

Redakcja serwisu internetowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dołożyła wszelkich starań, by informacja umieszczona na stronach była poprawna oraz, by była aktualizowana na bieżąco.

Jeśli mimo tych starań istnieją rozbieżności pomiędzy informacją zawartą na stronach internetowych  a informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału, należy kierować się informacją przekazywaną przez dziekanat, sekretariaty katedr, administrację lub pracowników Wydziału.

Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookie (tzw. ciasteczek) i podobnych technologii w celach autoryzacji, zbierania statystyk i ułatwienia korzystania z serwisu Uniwersytetu Gdańskiego. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Żadna część niniejszego serwisu nie może być traktowana jako oferta w rozumieniu Kodeksu cywilego.

 
do strony głównej UG do strony głównej wydziału do strony głównej wydziału